Atpūta: Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos

Virsraksts

Saulgriežu ugunis Rīgas kalnos

Pamatteksts

​Rīgas kalnu ielīgošana un saulgriežu uguņu iedegšana nu jau kļuvusi par tradīciju, un arī šogad no 18. līdz 21. jūnijam līksmi skanēs Torņakalns, Dzegužkalns, Āgenskalns, Čiekurkalns un Grīziņkalns.

Otrdien, 18. jūnijā plkst. 19.00 Torņakalnu ielīgosim kopā ar Ivetu un Vidvudu Medeņiem un folkloras draugu kopu “Skandenieki”. Pirmās saulgriežu ugunis aizdegsim J.Akuratera muzeja dārzā (O.Vācieša ielā 6a), bet tad pēc vainagu darināšanas, Jāņu godināšanas un saimnieku aplīgošanas dosimies uz O.Vācieša muzeju apdziedāt Jāņu māti, iet rotaļās, dancot un zīlēt ar koku zariem.

Savukārt trešdien, 19. jūnijā plkst. 19.00 brangi skanēs Dzegužkalns, kad to ielīgot un iedancot aicinās Ilga Reizniece un “Rīgas Danču Klubs” Dzegužkalna estrādē.

Ceturtdien, 20. jūnijā plkst. 19.00 ielīgosim Āgenskalnu E.Smiļģa Teātra muzejā (E.Smiļģa ielā 37/39) kopā ar Ilmāru Pumpuru, “Hāgenskalna muzikantiem” un dejotājiem no folkloras deju kopas “Dandari”. Iesim rotaļās, dziedāsim, pušķosim māju un sētu, gaidīsim viesus. Dzirdēsim arī kādu ziņģi un iemēģināsim arī senās Rīgas dejas (Frankēzi, Stūrstepu, Padespaņu un Olimpiju), un vakara noslēgumā veclaiku balles mūzika: valsis, fokstrots un tango.
Savukārt piektdien, 21. jūnijā Čiekurkalnu ielīgosim jau plkst. 12.00 ar vasaras gadatirgu Čiekurkalna tirgū. Signe Sniedze un Baumaņu ģimenes kapela aicinās darināt vainagus, aplīgos tirgotājus, vadīs Goda apli, aicinās rotaļās, dziedās, stāstīs ticējumus un zīlēs. Noslēgumā mūzikas programma ar humora piesitienu un padomiem jāņotājiem, kā arī konkursa par skaistāko ziedu vainagu un svētku tērpu apbalvošana.
Piektdienas vakarā no plkst. 19.00 ielīgošana turpināsies Grīziņkalna parkā kopā ar Ievu Bērziņu, Ilmāru Pumpuru un folkoras kopām “Dandari”, “Krulla” un “Ciguzis”.  Gaidot svētkus, atgādināsim svarīgākās Jāņos veicamās darbības: mājas sapošana un pušķošana jeb sevis sakārtošana, viesu gaidīšana jeb dalīšanās labumos, kā arī uguns aizkuršana, sakralizējot telpu.
Līgošana - tā ir gaismas saglabāšana visu nakti arī garīgā nozīmē, un kā to aizvadīt, to piedzīvosim, iededzot saulgriežu ugunis Rīgas kalnos.
Ielīgošanu rīko Austras biedrība ar Rīgas domes atbalstu. Pasākumi notiek bez ieejas maksas.

 

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.06.17. 17:23. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.06.17. 17:23, modificējis Portāla redaktore