Atpūta: Cēsis aicina skolēnus gūt zināšanas mācību priekšmetos atraktīvā veidā!

Virsraksts

Cēsis aicina skolēnus gūt zināšanas mācību priekšmetos atraktīvā veidā!

Pamatteksts

​Cēsis gadu gaitā ir kļuvušas par tradicionālu galamērķi skolēnu pavasara un rudens ekskursijām, jo pilsētā un apkārtnē ir pieejams jauns un izzinošs sezonas piedāvājums tieši skolēniem. Arī šis rudens iezīmējas ar vairākām jaunām lietām, kuras aizraus gan mazus, gan lielus. Katra no tām ir arī sava veida mācību priekšmetu atraktīvs papildinājums.

Skolēnu klasēm ir izstrādāts īpašs piedāvājums „Zinātkārie dodas uz Cēsīm!”, caur kuru ir iespējams ielūkoties vairākos mācību priekšmetos. Tajā ir iekļauts bērnu zinātnes centra „Zinoo” apmeklējums, kura laikā skolēniem pašiem eksperimentējot ir iespēja izzināt fizikas, ķīmijas likumus un dažādus procesus dabā. Cēsu Viduslaiku pilī skolēni uzzinās par Viduslaiku vēsturi, iepazīs sadzīvi Livonijas ordeņa pilī un lukturīšu gaismā varēs apmeklēt vienu no augstākajiem pilsētas skatu punktiem – pils Rietumu torni. Dienu vēl neaizmirstamāku darīs pusdienu maltīte Cēsu Pils dārzā un iespēja uzspēlēt ķegļu spēli, kas ir boulinga priekštece. Lai visu izbaudītu, ir nepieciešamas apmēram 5 stundas. Vienam skolēnam ekskursijas cena ieskaitot maltīti ir 6,00Ls, skolotājam – 2,00Ls, un tā japiesaka Cēsu Tūrisma informācijas centrā (tel. 64121815, info@cesis.lv)

Īpašs jaunums un piedzīvojums ikvienam skolēnam būs ekskursija pa Pils parka dīķi ar kuģīti „Kārlis”. To vada aizrautīgi kapteiņi, kuri ne vien zina, kā ūdens plašumos atrast pareizo ceļu, bet ir arī labi stāstnieki ar vispusīgām zināšanām Latvijas un Cēsu vēsturē. Ekskursijas ilgst 30-40minūtes, un cena 1,00Ls vienam skolēnam, pieaugušajam 1,50Ls. Uz kuģīša vienlaicīgi var atrasties 30cilvēki, bet par kuģīša atiešanas laikiem var interesēties pa tālruni 20042775.
Cēsu Izstāžu nams rudens sezonu sāk ar skaistu un ļoti nozīmīgu izstādi „Gleznotāju karalis Cēsīs. Jānis Pauļuks”. Mākslinieka darbi sen nav bijuši izstādīti apskatei, un izstādē ir iekļautas arī gleznas no privātām kolekcijām, tāpēc izstādes apmeklējums būs kā lielisks papildinājums mākslas priekšmetu apguvē. Izstādes apmeklējums skolēnam maksā 0,50Ls, pieaugušajam 1,00Ls.

Cēsu Vēstrures un Māklsas muzejs, kas atrodas Cēsu Jaunajā pilī, ir parūpējies par to, lai ekspozīcija „Cēsis – Latvijas vēstures simbols” sniegtu ieskatu notikumos, kuri ir bijuši ļoti nozīmīgi ne vien Cēsu, bet visas Latvijas un pat Eiropas vēsturē. Apmeklējuma laikā ir iespējams arī iepazīties ar 18.gs. beigu un 19.gs. piļu un muižu interjeru paraugiem. Izstādi papildina dažādas interaktivitātes, taču vēl saistošāku to padarīs atraktīva gida stāstījums. Apmeklējumu var pieteikt pa tālruni 2831831 vai epastu pils@cesis.lv.

Zooloģijas zināšanas ir iespējams papildīnāt „Rakšu Zoo”, jo arī šeit ir jaunumi - tikko ir papildinājusies iemītnieku saime. Savu mājvietu Rakšos ir atradis vienkuprpu kamielis jeb dromedārs Šakils, kurš vārdu ieguvis pateicoties slavenam basketbolistam Šakilam O’Nīlam. Tagad Rakošos ir iespējams ne vien apskatīt lamas, alpakas un gvanako, bet arī salīdzināt divkupru un vienkupru kamieļus. Zoo ir arī pieejamas vairāks aizraujošas ekskursiju programmas skolēniem, par kurām vairāk var uzzināt mājas lapā www.kamieli.lv Lai pieteiktu ekskursiju, jāzvana uz tālruni 20009097.

Kā lielisks fizkultūras stundu papildinājums būs aktīvā atpūtas centra „Supervāvere” apmeklējums. Ja ir vēlme pārbaudīt savus spēkus, izveicību un arī attapību, tad to noteikti var darīt dažādu grūtības pakapju maršrutos, kas netrodas uz zemes, bet gan Gaujas ielejas kokos. Vidusskolēni var doties „Jāņtārpiņu pārgājienā”, kas notiek krēslā vai pat tumsā. Vairāk informācijas var atrast mājas lapā www.ozolkalns.lv

Ja ir vēlme uzzināt kaut ko vairāk no ģeogrāfijas un ģeoloģijas, tad pilsētas teritorijā Gaujas krastā atrodas Cīrulīšu dabas taka. Tā veidota ar mērķi iepazīstināt ar Gaujas ielejas attīstību sākot no Ledus laikmeta līdz mūsdienām. Taka ir gandrīz 3km gara, un pa ceļam ir apskatāmas Spoguļlintis, Līgavas ala un Dzidravots. Takā esošās informatīvās plāksnes sniegs ieskatu par sugu un reljefa attīstību, kā arī cilvēka darbības ietekmi uz dabu. Takas apmeklējums ir bezmaksas.
Lai bērniem eksukrsiju padarītu vēl piedzīvojumiem bagātāku, iesakam klasēm uz Cēsīm doties ar vilcienu. Tas ir ne vien salīdzinoši lēts, bet arī videi draudzīgs transporta līdzeklis! Atrast labāko un piemērotāko piedāvājumu kombināciju konkrētai klasei palīdzēs Cēsu Tūrisma informācijas centra speciālisti, ja sazināsieties ar viņiem pa tālruni 64121815, 28318318 vai e-pastu info@cesis.lv

Informāciju sagatavoja
Andra Magone
Cēsu Tūrisma attīstības un informācijas centra vadītāja

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.09.23. 16:10. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.09.23. 16:10, modificējis Portāla redaktore