Atpūta: Ziemas festivāls Siguldā

Virsraksts

Ziemas festivāls Siguldā

Pamatteksts

a11.png

​2.marts - 9. marts
Iecienītākajā dabas un atpūtas vietā Siguldā  norisināsies nu jau trešais  Ziemas festivāls. Šī gada tēma: Nu tik būs... Festivāla ietvaros līdztekus profesionālām sporta sacensībām tiek piedāvāta māksla un kultūra, ziemīgi sportiskas aktivitātes un izklaides iespējas.

 

Festivāla mērķis ir popularizēt Siguldas sporta bāzes un kalnu slēpošanas trases kā lieliskas atpūtas, sporta un brīvā laika pavadīšanas vietas un Siguldu kā Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Šāda apņemšanās Siguldai ir startējot projektā „Rīga Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014”  kā oficiālajam partnerim un  Ziemas festivālu iekļaujot 2014. gada notikumu kalendārā.
ZIEMAS SPORTS
 
Ziema ar sniegotajiem kalniem un starptautiskajām sacensībām ir veidojusi Siguldu par starptautisku ziemas sporta centru. 
Festivāla programmā iekļautas jau tradicionālās sacensības  „Siguldas kauss 2013” kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā un snovbordā. Līdztekus profesionālām sporta sacensībām,  slēpošanas sacensības arī bērniem „Kūku mači”. Siguldas novada skolēniem olimpiešu paraugstunda.  Pirmoreiz festivāla sporta programmā  Ziemas pelde un  Zemledus makšķerēšana  Matiņa ezerā.  Peldēšana  bez laika kontroles notiks unikālā  „S” burta formas āliņģī. Pirmo reizi Siguldas  un iespējams Latvijas vēsturē  paraugdemonstrājums  zemledus peldēšanā  un  paraugdemonstrējums ledū ielūzuša cilvēka glābšanā. Bobsleja un kamaniņu trasē  būs Latvijas čempionāts bobslejā un kamaniņu sportā jauniešiem un junioriem. 7. un 8. martā studentiem un sporta medijiem sadarbībā ar Sporta pedagoģijas akadēmiju KONFERENCE T2  SPORTS (  TODAY -TOMORROV SPORTS SIGULDA )par tēmām  „Sporta dažādās  izpausmes, iespējas un nākotne „ un  sadarbībā ar  RIGA COMM  „ Sports un tehnoloģijas”. 
MŪZIKA, MĀKSLA
Siguldas novada Kultūras centrs aicina apmeklēt Modernā baleta viencēlienu vakaru „Māsa pasaule / Parīzes dziesmas” Indras Reinholdes horeogrāfijā. 5.martā  mūziķi -  sportisti Ingus Pētersons, Mārtiņš Circenis, Lauris Reiniks, Andris Kivičs, Paula un Miks Dukuri, Līna Mūze, Zintis Ekmanis satiksies īpašā koncertprogrammā ,,MIRDZOT ŠĶĒPIEM” koncertzālē „Baltais flīģelis”. Programmu bagātinās Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā un  deviņu  olimpisko spēļu dalībnieks Afanasijs Kuzmins. 
 
Festivāla ietvaros tiek piedāvātas vairākas izstādes.  No 5. marta- 5. aprīlim Siguldas Mākslu skolā "Baltais Flīģelis" Mākslas nodaļas 6.kursa audzēkņu mozaīku izstāde "Nu tik būs podi!". Siguldas Mākslu skola „Baltais Flīģelis” 6. martā festivāla ietvaros ir radījusi savu piedāvājumu, izveidojot pasākumu "Gaismas svētki", uz kuru aicinātas piedalīties  arī tuvākās kaimiņu mākslas skolas. Sākumā  pasākuma dalībnieki radīs sniega-gaismas skulptūras, piedalīsies radošās darbnīcās un veidos izstādi, bet plkst. 18.00 būs svētku kulminācija-pārsteigums, kuras laikā metāla mākslinieks Igors Dobičins un skaņas virtuozs Kaspars Tobis radīs unikālu Gaismas un Skaņas dialogu. Visi tiek aicināti ierasties uz šo pasākumu tumšās saulesbrillēs.
 
Vairāk foto mākslas būs skatāma 2 izstādēs. Jura Abramenko fotoizstāde „Krēsla bez krēsla” Siguldas pagasta kultūras namā piedāvās 30 stāstus par sievietes skaistumu, mīlestību un raksturu, kas padara mūsu dzīvi krāsaināku un spilgtāku. Savukārt Koncertzāles „Baltais flīģelis” izstāžu telpā sadarbībā ar Latvijas Olimpisko  komiteju fotoizstāde „Sports un ģimene”, kas  atspoguļos ģimeniskās vērtības un nozīmi sportiskajos sasniegumos labāko Latvijas fotogrāfu bildēs, kuras uzņemtas Olimpisko spēļu laikā.
 
Siguldas novada Kultūras centra Kinozālē no 4.marta līdz 10.martam būs skatāma filma „Sapņu komanda 1035”. 7.martā plkst.19.00 tikšanās ar galvenās lomas atveidotāju Jāni Āmani un radošo komandu.
 
Trīs dienas festivāla ietvaros brīvdabā varēs aplūkot  jauno modes mākslinieku darbu izstādi ”Nu tik būs lēciens!”
 Sportā lēciens bieži vien kalpo kā atspēriena punkts. Tāllēkšana ir olimpiska disciplīna. Šos lēcienus uzlabojam, trenējam un uzstādām pasaules rekordus. Ikviens lēciens nenoliedzami ietekmē mūsu dzīves. Lecam uz priekšu, uz augšu, uz leju, uz sāniem un vēl citos virzienos.
 
Kas ir atspēriena punkts tiem garīgajiem lēcieniem, kas bieži tik neiedomājami virza un izmaina mūsu dzīves?   Atbildes uz šiem jautājumiem meklēs Latvijas Mākslas akadēmijas jaunie modes dizaineri un  ietērps tās savās radītajās instalācijās. 
Siguldas, Garkalnes, Ķekavas, Salaspils, Olaines un Carnikavas novadu izglītības iestāžu interešu izglītības pulciņu un studiju vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa „Kur saulīte rotājās” darbu izstāde būs skatāma Siguldas novada Kultūras centrā . Siguldiešiem un viesiem tiek piedāvāti arī vairāki koncerti un teātra izrādes.  
 
 Apjomīgais Ziemas festivāla pasākumu cikls izskanēs ar mūsdienu tautas mūzikas apvienības „Elkupe „ koncertu Siguldas novada Kultūras centrā.  „Uzaust” ir skaņu rakstu telpa dabas un kosmosa ciklu ietvarā. Ierakstā meditatīva vienkāršība saplūst ar rokmūziku, latviešu tautas skaņu un vizuālajiem kodiem, eksperimentālo mūziku un dzeju. Šo elementu kopstraume atklāj arhetipiski-mītiskā struktūrā uzaustu, daudzās kultūrās sastopamo Saules ceļa jostu, kura caur spēcīgu līdzpārdzīvojumu un cilvēcisko spēju sasprindzinājumu, apvij un iedveš fundamentālu garīgu attīrīšanos – katarsi.  Koncerta ietvaros nebijušu skatījumu uz tādām mūzikas pamatvērtībām kā skaņa, troksnis, melodija un ritms piedāvās  eksperimentālā rokgrupa «Tesa» . Tā guvusi starptautisku ievērību neatkarīgās mūzikas telpā un  nesen izdots ieraksts IV.
 
ZIEMAS PRIEKI
Jau 100 gadus Latvija piedalās olimpiskajās spēlēs un valsts komandās startē arī  siguldieši. Mēs lepojamies ar savējiem un viņu sasniegumiem. Tieši gadu pirms ziemas olimpiskajām spēlēm Sočos, pirmoreiz Latvijā olimpiešu pilsētā Siguldā tiek veidots īpašs stāsts par mūsu olimpiešiem. Izstādē, kas  līdz pat aprīļa vidum būs apskatāma Mākslas un kultūras telpā „Siguldas Tornis” būs eksponētas mūsu sportistu unikālās lietas, sporta ekipējums, medaļas, talismani utml. Daudz interesanta izstādes ekspozīcijā sola Latvijas Olimpiskā komiteja. Piemēram, 2012.gadā. XXX olimpiādes spēļu olimpisko lāpu Londonā veidoja 204 mazas katras nacionālās olimpiskās komitejas lāpas, kuru kausi kopā ar valsts uzrakstu tika nesti atklāšanas parādē. Tagad šīs olimpiskās uguntiņas izklīdušas pa visu pasauli, mazās lāpas izsūtītas pēc nacionālās piederības. Viena lāpas daļa atceļojusi arī uz Latviju un  glabājas Latvijas olimpiskajā komitejā. Izstādē olimpiešu pilsētā Siguldā būs skatāma šī Latvijas lāpas daļa. Izstādes  atvēršana 7. martā plkst. 13.00 .
Festivāla ietvaros  paredzētas vairākas radošas darbošanās dažādām mērķgrupām. Jaunieši gādā par radošām izpausmēm pie Laimas pulksteņa 9.martā, savukārt novada pensionāri aicināti cept piparkūkas kā cienastu festivāla viesiem. Tie, kuri vēlēsies sev darināt īpašu masku Ziemas karnevālam, 2.martā jādodas uz Siguldas novada kultūras centru uz masku darināšanas darbnīcu. Idejas palīdzēs realizēt Rudīte Kaša un Ieva Vanaga.
Aicinām skolas, bērnudārzus, ģimenes, darba un interešu kolektīvus, profesionālus māksliniekus vai vienkārši radošas personības piedalīties tradicionālajā  sniega tēlniecības čempionātā un izveidot savu sniega skulptūru. Sapresētās sniega kaudzes būs izvietotas Šveices ielā pie Bobsleja un kamaniņu trases un 9.martā no 11.00 - 13.00 būs iespēja veidot dažādas sniega skulptūras. Sniega skulptūras  veidos sniega skulptūru dārzu svētku teritorijā, kura apskate būs pieejama visu diennakti Ziemas festivāla laikā  gan vietējiem iedzīvotājiem, gan arī interesentiem no citām pilsētām un valstīm. Pieteikšanās pa telefonu 26112886, Terēzija.
Galvenais Ziemas festivāla notikums Ledus trašu zvaigznes un karaļi visus pulcēs 9.martā plkst. 12.00 Siguldas Bobsleja un kamaniņu trasē, kas ir viena no 17 trasēm pasaulē. Vērosim klātienē Latvijas čempionāta sacensības kamaniņu sportā  un  bobslejā. Dienas gaitā   muzikālie sveicieni, paraugbraucieni skeletonā, nobraucieni ar pannām un lāpstām. Unikāla stafete ar kamaniņu sporta, skeletona un bobsleja nobraucieniem. Ap plkst. 16.00 notiks sportistu sumināšana un autogrāfu stunda.
 
Ģimenēm ar bērniem piedāvājam dažādas  ziemīgas atrakcijas, bērnu vizināšanās starta estakādē ar īstiem sporta bobiem un piedalīties Sniega skulptūru čempionātā.
Pēc randiņa ar slavenākajiem sportistiem Bobsleja un kamaniņu trasē, vērienīgā dienas programma noslēgsies ar maskām, līksmību, mūziku un dejām.  Pirmo reizi Siguldas  novada iedzīvotāji un mūsu viesi tiek aicināti ļauties brīnumainām pārvērtībām  Ziemas festivāla  karnevālā “NU TIK BŪS KRĀSAS!”- 9.martā, no plkst.18.00, Siguldas viesnīcas laukumā.
Karnevāla programmā plkst. 18.00  parāde no Siguldas dzelzceļa stacijas līdz Viesnīcas „Sigulda” laukumam. Uz lielās skatuves uzstāsies bungu ritma grupa “Samba De Riga”,  salsas dejotāji Ieva Kemlere, Rolands Šteinbergs un draugi, JVClub dejotāji, Ķīnas lauvu paraugdemonstrējumi, folkloras kopa “Dandari” un  līdz pat 21.00 lustēsimies ritma un jautrības pilnajā ballītē.

 

Lai top! Ļausimies dzīves svinēšanai un krāšņām pārvērtībām.
Ziemas nekad nevar būt par daudz!

 

 
Vairāk Informācijas:
Jolanta Borīte,
Siguldas novada pašvaldības  Kultūras pārvaldes vadītāja
Tel. 26198322

 

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.02.26. 22:50. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.02.26. 22:54, modificējis Portāla redaktore