Der zināt: Pirmajā Eiropas vēstures olimpiādē Latviju pārstāvēs trīs Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni

Virsraksts

Pirmajā Eiropas vēstures olimpiādē Latviju pārstāvēs trīs Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni

Pamatteksts

​No 27. līdz 30.augustam Igaunijā, Pȁrnu pilsētā notiks Igaunijas un Eiropas Vēstures skolotāju biedrību oraganizētā un Igaunijas Izglītības un zinātnes ministrijas un Pȁrnu pilsētas domes finansētā I Eiropas vēstures olimpiāde, kura pulcēs skolēnus un viņu konsultantus no 12 valstīm. Ņemot vērā vēstures notikumus, likumsakarīgi, ka olimpiādes tēma ir „I Pasaules karš”. Latviju olimpiādē pārstāvēs Skrīveru vidusskolas skolēni Lelde Kalniņa, Ilva Viļuma un Eduards Lasmanis. 
Olimpiādes laikā skolēniem būs iespēja sacensties zināšanās un izpratnē par Eiropas vēsturē būtisku jautājumu – I Pasaules karš – tā cēloņu-seku sakarībām un izpratni par notikuma nestajām pārmaiņām Eiropas politiskajā, sociālekonomiskajā un kultūras jomās. Skrīveru vidusskolas vēstures skolotājs Edgars Bērziņš uzsver: „Tā ir apsveicama iniciatīva no Igaunijas kolēģu puses organizēt šādu olimpiādi ne tikai vēstures notikumu analīzes, bet arī veselīgas sacensības un svešvalodas prasmju pielietošanas dēļ.”

Olimpiāde ir izaicinājums tās dalībniekiem ne tikai tās satura, bet arī darba valodas – angļu valodas – dēļ. Par minēto ir pārliecināta arī olimpiādes dalībniece L.Kalniņa: „Šī olimpiāde man viennozīmīgi ir liels notikums un pārbaudījums. Ne tikai vēsturē iegūtās zināšanas, bet arī angļu valodas pielietojums noteikti palīdzēs tālākajā skolas gaitās. Olimpiāde ir lielisks veids kā attīstīt manu intelektu, veicināt izaugsmi un virzīties uz mērķu sasniegšanu. Tas būs arī notikums, kas paliks atmiņā uz mūžu.”

Olimpiāde plānota arī kā izzinošs ceļojums laikā  - skolēniem plānota plaša kultūras un mācību programma gan Pȁrnu pilsētā, gan Tallinā, dodoties ekskursijās un izzinot pilsētvidi, kā arī olimpiādes tēmu – I Pasaules karu Igaunijā un tā nestās pārmaiņas.

Lai piedalītos olimpiādē, tika veikti plaši sagatavošanās darbi, sākot ar padziļinātu tēmas teorētisko jautājumu atkārtojumu un beidzot ar konsultācijām ar skolēnu angļu valodas skolotāju A.Ieleju par valodas precīzu lietojumu. Olimpiādes dalībniece I.Viļuma uzsver:  „Gatavoties olimpiādei - tās nav vien pāris dienas vai nedēļas, bet gadi, kuru gaitā uzkrājam zināšanas. Taču saspringtākais ir periods tieši pirms tās; mēs lasījām un analizējām dažādus avotus, pildījām uzdevumus un rakstījām esejas ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā. Bet... svarīgākais ir to visu paturēt prātā.”

Tā kā olimpiādes saturu izstrādās un olimpiādes darbus vērtēs Eiropas Vēstures skolotāju biedrības vēstnieki Benijs Kristersens (Benny Christensen) no Dānijas un Kriss Rovs (Chris Rowe) no Lielbritānijas, tā būs jauna pieredze ar cita tipa uzdevumu risināšanu un pieeju vēstures notikumu analīzē. Līdz ar to potenicālie rezultāti varētu būt dažādi. Runājot par tiem, tās dalībnieks E.Lasmanis atzīmē:  „Par mūsu delegācijas un manu sagatavotību un konkurētspēju es nešaubos. Esam gatavojušies ilgi un pietiekami daudz, lai iegūtu labus rezultātus. Lai arī esam spējīgi, ir jāatceras, ka neesam vienīgie, kuri ir gatavojušies šai olimpiādei. Ir grūti paredzēt, kādus rezultātus mēs iegūsim, jo olimpiādi apmeklēs erudīti un konkurētspējīgi jaunieši no visas Eiropas. Mēs visi šāda līmeņa olimpiādi apmeklēsim pirmo reizi, tāpēc par mūsu rezultātiem un iznākumu varēsim spriest tikai pēc tās.”

 
Informāciju sagatavoja:
Edgars Bērziņš,
Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas vēstures skolotājs,
Latvijas un Eiropas Vēstures skolotāju biedrības biedrs

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2014.08.26. 10:11. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2014.08.26. 10:11, modificējis Portāla redaktore