Der zināt: Junior Achievement-Young Enterprise Latvija aicina skolu jauniešus un skolotājus uz gada nozīmīgāko mārketinga un iedvesmas semināru „Uzdrīksties uzvarēt!”

Virsraksts

Junior Achievement-Young Enterprise Latvija aicina skolu jauniešus un skolotājus uz gada nozīmīgāko mārketinga un iedvesmas semināru „Uzdrīksties uzvarēt!”

Pamatteksts

​Rīga, 03.10.2014. – Otrdien, 7. oktobrī biznesa izglītības biedrība Junior Achievement– Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) organizē gada nozīmīgāko mārketinga notikumu skolu jauniešiem – mārketinga un iedvesmas semināru „Uzdrīksties uzvarēt!”, kas notiks  modes un izklaides centrā Rīga Plaza, Multikino telpās.

JA-YE Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Krievāns: ”Reizi gadā aicinām uz Rīgu JA-YE Latvija  Skolēnu mācību uzņēmumu programmas dalībniekus no visas Latvijas, lai dotu viņiem iespēju klātienē iedvesmoties no veiksmīgu uzņēmēju biznesa stāstiem, kā arī gūt vērtīgas mārketinga un pārdošanas ekspertu atziņas. Iepriekšējo gadu dalībnieku atsauksmes liecina, ka jaunieši augstu vērtē mūsu piedāvātās iespējas – gūt jaunu pieredzi un iedvesmoties no labākajiem. Par to liecina lielā atsaucība, piesakoties dalībai šajā pasākumā. Šogad semināru plāno apmeklēt kopumā ap 500 skolēnu un viņu skolotāju,” un piebilst, ka šogad organizācija aicina jauniešus uzdrīkstēties uzvarēt, uzdrīkstēties izmēģināt savus spēkus uzņēmējdarbībā jau skolas laikā un gūt panākumus.

Modes un izklaides centra Rīga Plaza vadītāja Iveta Priedīte: „Jau ceturto gadu esam priecīgi uzņemt topošos uzņēmējus savā centrā. Esmu pārliecināta, ka praktiskās iemaņas, ko jaunieši iegūs šeit, ciešā sadarbībā ar mūsu veikaliem, radīs patiesu priekšstatu par darbu un dos iedvesmu uzņēmējdarbībai jau tagad, skolas laikā. Un visticamāk, ka šī semināra augļus redzēsim jau drīz - jauno uzņēmēju Ziemassvētku tirdziņā, kas norisināsies Rīga Plaza telpās jau 6. decembrī.”
Semināra pirmajā daļā JA-YE Latvija pārstāvji stāstīs par to kā veidot savu SMU un iedvesmos radīt jaunas, inovatīvas biznesa idejas. Savā pieredzē dalīsies semināra dalībnieku vienaudži, SMU Eiropas fināla dalībnieks no Latvijas, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas SMU Garage Wooden Bow Ties, kuru ražotie koka tauriņi guvuši jau starptautisku atzinību.

Šī gada JA-YE Latvija mārketinga un iedvesmas seminārā „Uzdrīksties uzvarēt!” Latvijā zināmi uzņēmēji, mārketinga un pārdošanas eksperti - zīmolu I’M your shirt un I’m your bag dizainere Indra Miklāva, „GatewayBaltic” vadītāja, kustības „The Red Jackets„ līdzdibinātāja, „REA Mentoru kluba” valdes locekle Inese Andersone, Latvijas Nacionālās Bibliotēkas Radošais direktors, TV spēles „Firmas noslēpums”vadītājs Gatis Mūrnieks, uzņēmējs, „EuroShell” oficiālais pārstāvis Baltijā, pārdošanas eksperts Mārcis Krastiņš - pastāstīs par sava zīmola stāsta veidošanu un komunicēšanu, par biznesa modeļa izvēli savam uzņēmumam, kā arī sniegs praktiskus pārdošanas un klientu apkalpošanas padomus.
Savukārt semināra otrajā daļā jaunieši varēs pielietot jauniegūtās zināšanas, lai paši ģenerētu biznesa idejas RTU Riga Business School  bakalaura studiju programmas direktora Klaudio Riveras (Claudio A. Rivera) radošajās darbnīcās, kā arī patstāvīgi veiktu dažādus mārketinga un karjeras izglītības uzdevumus, iesaistot Rīga Plaza nomniekus – veikalus, kafejnīcas, pakalpojumu uzņēmumus.
Pasākumā jaunieši uzzinās arī par vides reklāmas konkursu, ko izsludinās un vērtīgas balvas nodrošinās JA-YE Latvija sadarbības partneris VAS Latvijas Valsts meži. Būs arī pārsteigumi no ilggadēja JA-YE Latvija sadarbības partnera – prāmju operatora Tallink.

JA-YE Latvija ikgadējais mārketinga un iedvesmas seminārs tradicionāli ir ļoti apmeklēts pasākums, tāpēc aicinām skolēnus un skolotājus jau laicīgi pieteikt savu dalību, reģistrējoties www.jal.lv, jo vietu skaits ir ierobežots.
Seminārs tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta „Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Īsi par SMU programmu
Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU programmas mērķis ir jaunas uzņēmēju paaudzes un nozares ekspertu veidošana, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.

SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē - skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. Darbojoties SMU programmā, skolēni iepazīstas un izpēta uzņēmējdarbības vadības pasauli un apgūst pilnīgi visu uzņēmējdarbības ciklu, sākot no idejas radīšanas, līdz tās īstenošanai. SMU darbojas no 4 līdz 12 mēnešiem mācību gada laikā.

SMU mācību metode ir interaktīva mācību metode, kas ietekmē mācību satura attīstību un paver lielas improvizācijas iespējas pedagogam un skolēnam. Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. Skolēnu mācību uzņēmumiem nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai Junior Achievement – Young Enterprise Latvija, kura ir Junior Achievement Worldwide programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī “Skolēnu mācību uzņēmumu” programmu.
2013./2014. mācību gadā SMU skaits pieauga līdz 711, kas ir par 33% vairāk nekā 2012./2013. mācību gadā. Savukārt šajā mācību gadā JA-YE Latvija plāno SMU skaitu palielināt par 10%, reģistrējot 780 uzņēmumus.


Īsi par Junior Achievement-Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija)

JA-YE Latvija ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA-YE Latvija ir kā tilts starp skolu un biznesa vides profesionāļiem, atspēriena punkts aktīvu un mērķtiecīgu jauniešu sasniegumiem. JA-YE Latvija ir viens no 37 Junior Achievement - Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla Biedriem.

Kopš 1991. gada JA-YE Latvija nodrošina daudzveidīgu biznesa izglītības servisu un praktiskās darbības pieredzi ik gadu vairāk nekā 16 000 skolēnu visā Latvijā.

JA-YE Latvija piedāvā tādas skolu vidē plaši pazīstamas Junior Achievement Worldwide licencētas programmas kā Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma un karjeras izglītības pasākums Ēnu diena. Kopš 2014. gada septembra Latvijā tiek ieviesta arī JA-YE Europe licencētā Start-Up programma augstskolu studentiem.
Darbspējas. Uzņēmējdarbība. Finanšu pratība.

JA-YE Latvija programmas – uzņēmīgas jaunās paaudzes pamats!
Papildus informācija: 
 
Antra Laumane,
JA-YE Latvija mārketinga vadītāja

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2014.10.06. 10:02. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2014.10.06. 10:02, modificējis Portāla redaktore