Der zināt: Sākas Psihoemocionālās veselības nedēļa

Virsraksts

Sākas Psihoemocionālās veselības nedēļa

Pamatteksts

​Šonedēļ, no 6.–10.oktobrim norisināsies Psihoemocionālās veselības nedēļa, kuras ietvaros īpaši tiks izcelta stresa, izdegšanas sindroma un ēšanas traucējumu tēma. Ikvienam interesentam, iepriekš piesakoties, tiks sniegta iespēja apmeklēt katrai tēmai veltītu bezmaksas lekciju.

Otrdien, 7.oktobrī no plkst.18:00 – 19:30 psihiatre Inga Zārde stāstīs par izdegšanas sindromu – tā pazīmēm un riskiem veselībai kopumā, kā arī tiks sniegta informāciju pat to, kā labāk pārvaldīt stresu un to ārstēt.
Psihiatre Inga Zārde:„Par izdegšanas sindromu dēvē tādu cilvēka psihoemocionālo un fizisko stāvokli, kura rezultātā novērojams pilnīgs garīgo un fizisko spēju izsīkums. Bieži vien tā izraisošie faktori ir pārāk augstu prasību izvirzīšana pret sevi, zema paškontrole un augsti darba standarti, kuriem laika gaitā vairs nespējam tikt līdzi, kas tādējādi rada ne vien garīgu nogurumu, bet apdraud arī fizisko veselību, palielinot kardiovaskulāro un citu saslimšanu risku.Bieži vien izdegšanas sindroma riska grupā ietilpst personas, kuras vajā mazvērtības, nedrošības sajūta un zems pašvērtējums, kā rezultātā rodas vēlme šīs sajūtas kompensēt ar darbu, kā arī arvien vairāk pienākumu uzņemšanos.Tāpēc, lai atjaunotu savu veselību un labsajūtu, ir būtiski noskaidrot izdegšanas sindroma cēloni.”

Lekcijas laikā klātesošie tiks iepazīstināti arī ar jaunu Stresa rehabilitācijas programmu, kuras ietvaros ar tās dalībniekiem darbosies multidisciplināra speciālistu komanda - papildus psihoterapeitiem un psihiatriem pacienta ārstniecībā tiks iesaistīti arī uztura speciālisti un fizioterapeiti.

Programmas mērķis ir panākt dalībnieku psihoemocionālās un fiziskās veselības stabilizēšanu un uzlabošanu, veicināt izpratni par psihisko veselību, apgūt stresa pārvaldīšanas un relaksācijas prasmes, kā arī sakārtot savas dzīves prioritātes, darba un atpūtas režīmu.
Savukārt, piektdien, 10. oktobrī no plkst. 12:00 – 13:30, ārstes- psihoterapeites Ilze Sestule un Inta Zīle kopā ar uztura speciālistēm Evu Kataju un Lieni Sondori stāstīs par ēšanas traucējumiem un psihoemocionālo faktoru saistību. Tiks analizētas anoreksijas un liekā svara tēmas.

Ēšanas traucējumi – anoreksija un bulīmija ir slimības, kas saistāmas ar ilgstošu un neveselīgu novājēšanu, apzināti ierobežojot ikdienā organismam nepieciešamo uzturvielu uzņemšanu.

Bieži vien viss sākas pagalam nevainīgi, ar vienkāršu vēlmi notievēt, tomēr emocionālā pašsajūta un mazvērtības kompleksi, neapmierinātība ar sevi liek doties arvien tālāk, līdz novājēšana kļūst pilnīgi nekontrolējama un pārvēršas par dzīvībai bīstamu slimību.

Arī liekā svara, aptaukošanās un ēšanas atkarību izcelsmes pamatā ir meklējami psihoemocionāli iemesli. Lai radītu komfortu un labsajūtu, dažkārt no bērnības tiek pārmantota tendence - baudu gūt orāli, jo mūsu psihē notikusi agrīnās attīstības t.s. orālās stadijas fiksācija, kuras dēļ labsajūtu un apmierinātību gūstam bērna apziņai viegli uztveramā veidā - ar ēšanu, smēķēšanu, nagu graušanu, kuras transformējas arī tādās rīcības formās, kas saistāmas ar vēlmi kompensēt neapmierināmu izsalkumu, reizē ar neapmierinātību ar sevi.
Lai pasargātu sevi un savu veselību no mūsdienu dzīvesveida izraisītām saslimšanām – stresa, izdegšanas sindroma un ēšanas traucējumiem, ikviens ir laipni aicināts apmeklēt lekcijas un uzdot sev interesējošus jautājumus speciālistiem.

Lekcijas norisināsies Dzirnavu ielā 16, Rīgā, Veselības centra Vivendi telpās. Bezmaksas dalība, iepriekš piesakoties pa tālruni 204 51 777. Plašāka informācija www.vivendicentrs.lv.

Plašāka informācija :
Agita Lazdiņa

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2014.10.06. 10:05. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2014.10.06. 10:05, modificējis Portāla redaktore