Jaunumi IT jomā: Rīgā notiks 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konference

Virsraksts

Rīgā notiks 2. Baltijas HPC&Cloud Computing konference

Pamatteksts

​2013. gada 12. un 13. septembrī, Rīgā notiks 2. Baltijas High-performance computing (HPC) un Cloud computing konference, kuru otro gadu pēc kārtas organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Baltijas HPC Asociāciju (Baltic HPC Association).

2. Baltijas HPC&Cloud Computing konferences atklāšana notiks 12. septembrī plkst. 9 Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, tajā uzrunu teiks Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.
Konferencē ar saviem ziņojumiem par šobrīd Eiropā un pasaulē aktuālajiem jautājumiem     HPC – augstas veiktspējas skaitļošanas un Cloud computing – mākoņskaitļošanas nozarē iepazīstinās vadošie Latvijas un ārvalstu eksperti, zinātnieki un uzņēmēji. Kongresa laikā dalībnieki arī uzstāsies ar referātiem par jaunākajiem pētījumiem šajā jomā.
Konferences ietvaros tiks paziņots par vēl vienu nozares un akadēmiskās vides kopprojektu, proti, inteliģento inženiertehnisko risinājumu uzņēmums FIMA sadarbībā ar RTU veiks pētījumu par Latvijas datu centru infrastruktūru un tās modernizācijas pakāpi.  Konferences dalībniekiem būs iespēja pirmajiem piedalīties pētījumā.
«Mūsdienās HPC ir neatņemama trešās paaudzes universitātes (3GU) sastāvdaļa, bez kuras nav iedomājama konkurētspējīga zinātniskās pētniecības darbība. HPC sistēmas tiek attīstītas, lai efektīvāk risinātu svarīgas sociālas un zinātniskas problēmas, kā arī veicinātu inovatīvu uzņēmējdarbību. Latvijā HPC ir salīdzinoši jauns virziens, kuru mums nākas apgūt daudz intensīvāk, lai spētu konkurēt ar citām Eiropas valstīm. Tāpēc Rīgas Tehniskā universitāte kā vadošā Latvijas augstskola inženiertehniskajā jomā par vienu no prioritātēm ir izvirzījusi attīstīt HPC jomu ne tikai pašā universitātē, bet arī sadarbībā ar citām zinātniskajām institūcijām visā Latvijā,» norāda RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.
Informācija par 2. Baltijas HPC un Cloud computing konferenci un tās diskusiju tēmām ir publicēta oficiālajā konferences mājaslapā www.baltic-hpc.eu.

Konference notiks angļu valodā un dalība tajā ir bez maksas.

Papildu informācija:
Zane Circāne
2. Baltijas Augstas veiktspējas skaitļošanas (HPC) konferences projekta vadītāja

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.09.03. 11:59. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.09.03. 11:59, modificējis Portāla redaktore