Jaunumi IT jomā: Skolotāji apgūst vienu no populārākajām programmēšanas valodām nozarē

Virsraksts

Skolotāji apgūst vienu no populārākajām programmēšanas valodām nozarē

Pamatteksts

30.augustā, projekta Start (IT) ietvaros apliecības par programmēšanas pamatu apguvi saņēma 86 informātikas skolotāji, savukārt, 16.augustā šos kursus pabeidza vēl 88 informātikas skolotāji. Kopumā Valsts izglītības satura centra izsniegtās apliecības par kursu beigšanu saņēma 174 informātikas skolotāji gan no vidusskolām, gan pamatskolām un speciālajām izglītības iestādēm. Visvairāk pieteikumu saņemti no Rīgas un Vidzemes reģiona. Pavisam Start (IT) programmēšanas kursiem bija pieteikušies 277 skolotāji,  kursi tika piedāvāti 200 informātikas skolotājiem. 

Kursu mērķis bija sniegt zināšanas programmēšanas valodā Java, lai pēc kursu beigšanas, skolotāji būtu gatavi pasniegt projekta Start (IT) sagatavotās programmēšanas nodarbības skolēniem. Kursu ietvaros tika padziļināti apgūta programmēšanas valoda Java caur Android aplikāciju veidošanu. Skolotāji tika iepazīstināti ar integrēto programmēšanas vidi Eclipse un Android – aplikāciju izstrādes instrumentiem. Dalībnieki tika iepazīstināti ar Start (IT) platformas darbības iespējām, kādā veidā tiks vadītas video lekcijas, tiks veikti parbaudes jautājumi un praktiskie uzdevumi.

Projekta ietvaros skolas tika aicinātas reģistrēties un iesaistīties projektā Start (IT), lai uzsāktu programmēšanas fakultatīvās nodarbības savā skolā. Kopumā tika saņemti 134 pieteikumi, kas ir necerēti liels skaits, norādot, ka programmēšanas zināšanu potenciāls aizvien vairāk tiek novērtēts. Nākamais solis ir panākt, ka programmēšana kļūst populāra skolēnu vidū.
Par izglītības projektu Start (IT).

Projekts uzsākts ar mērķi radīt skolēnos interesi par informācijas tehnoloģiju nozari, palielināt to skolēnu skaitu, kuri informātikas priekšmetu apgūst padziļināti, kā arī dubultot IT studentu skaitu Latvijas lielākajās augstskolās 3 - 5 gadu laikā.
Izglītības projekts piedāvā bezmaksas programmēšanas metodisko programmu, kas būs pieejama skolotājiem un skolēniem projekta mājaslapā (www.startit.lv)  rudens sākumā.

Projektu organizē IT uzņēmums „Accenture Latvijas filiāle”, RTU, Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, Informātikas skolotāju asociācija, Web&Mobile izstrādes uzņēmums „MAKIT”, kā arī biznesa izglītības biedrība „Junior Achievement – Young Enterprise Latvija”.

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.09.03. 12:00. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.09.03. 13:05, modificējis SK\Administrator