JAUNUMI IZGLĪTĪBĀ: Visvairāk studēt gribētāju Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA) Rīgā un Cēsīs

Virsraksts

Visvairāk studēt gribētāju Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijā (RPIVA) Rīgā un Cēsīs

Pamatteksts

​Noslēgusies uzņemšana Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pilna laika studijās pedagoģijas programmās un arī pieteikšanas uz budžeta vietām pilna laika studijām Rīgā. Uzņemšanas rezultāti liecina, ka pēdējos gados arvien vairāk jauno cilvēku izvēlas apgūt pedagoga profesiju.

Šogad studijām RPIVA jau pieteikušies vairāk kā 800 cilvēki, turklāt uzņemšana filiālēs un nepilna laika studiju programmās vēl turpinās. Visvairāk - 247 cilvēki, no tiem 180 Rīgā, bija pieteikušies profesionālajā bakalaura studiju programmā “Pirmsskolas izglītības skolotājs (1. līmenis)”. Otra populārākā mācību programma “Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs” - tajā pieteikušies 200 cilvēki, lielākā daļa no kuriem – 110 cilvēku - zināšanas vēlas apgūt RPIVA reģionālajās filiālēs.
Jāuzsver, ka RPIVA ir vienīgā no Latvijas augstskolām, kurai ir tik plaši izvērsts reģionālo filiāļu tīkls, kas piedāvā kvalitatīvas dažāda līmeņa studiju programmas ne tikai Rīgā, bet arī Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī. Cilvēkiem tas dod iespēju iegūt pilnvērtīgu augstāko izglītību vai celt profesionālo kvalifikāciju, nemainot savu dzīves un darba vidi. Tā studijām RPIVA reģionālajā filiālē Cēsīs šogad jau ir pieteikušies 93 cilvēki, turklāt uzņemšana vēl turpinās. Nākamās populārākās ir RPIVA filiāles Kuldīgā, Tukumā, Alūksnē, Bauskā, Ventspilī, Jēkabpilī un Madonā.
Vērā ņemams ir fakts, ka gandrīz visās studiju programmās, kurās tiek piedāvātas budžeta vietas, šogad bija konkurss.
RPIVA rektore Daina Voita, komentējot uzņemšanas rezultātus, norāda, ka pēdējos gados ir audzis gan pedagoga amata prestižs, gan augstskolas reputācija, tāpēc lielais studētgribētāju skaits nav pārsteigums. Labākais apliecinājums augstskolas popularitātei un varējumam ir gandrīz 20 tūkstoši absolventu, no kuriem 90 procenti strādā savā specialitātē. “Ir skaidrs, ka pedagoga profesija nav modes specialitāte, tajā pašā laikā arvien vairāk jauniešu sāk saprast, ka skolotāja darbs sniedz lielu morālu gandarījumu, kas bieži vien izpaliek citos labāk apmaksātos amatos,” saka D. Voita.

Savukārt RPIVA Sabiedrisko attiecību un informācijas daļas vadītāja Ligita Āzena norāda, ka augstskola ir izaugsmes un attīstības stadijā, tāpēc tiem reflektantiem, kas nebūs, izturējuši konkursu uz budžeta vietām, tiks piedāvāta iespēja studēt par maksu. “Neraugoties uz to, ka skolotāju atalgojums un prestižs gadu no gada uzlabojas, šīs profesijas speciālistu Latvijā joprojām trūkst. Izvēloties pedagoga amatu jaunie cilvēki var ielikt stabilus pamatus savai dzīvei un būt noderīgi valstij”, tā L. Āzena.

Reflektantu uzņemšana RPIVA studijām nepilna laika programmās vēl turpināsies līdz 14. augustam.

Papildu informācija par RPIVA ir pieejama interneta mājaslapā www.rpiva.lv. Sekojiet līdzi RPIVA jaunumiem un aktivitātēm sociālajos tīklos: Twitter, Facebook, Draugiem.lv, YouTube.

Rīgā, 2015. gada 11. augustā.
Informāciju sagatavoja Ligita Āzena

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2015.08.19. 10:54. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2015.08.19. 10:54, modificējis Portāla redaktore