Atpūta: Skatītājiem bez maksas pieejama jaunā filma „Dziesmu svētki – tautas kustība”

Virsraksts

Skatītājiem bez maksas pieejama jaunā filma „Dziesmu svētki – tautas kustība”

Pamatteksts

​Līdz ar Dziesmu un deju svētku izskaņu pie skatītājiem visā Latvijā nonāk unikāla Andreja Ēķa producētā dokumentālā filma „Dziesmu svētki – tautas kustība”, kurā, apvienojot līdz šim neredzētus arhīva materiālus ar mūsdienu aktualitātēm, skatītāji varēs izdzīvot Dziesmu svētku stāstu kopš pašiem pirmsākumiem.

Filma ikvienam interesentam bezmaksas pieejama Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvās televīzijas un Smart TV aplikācijas video nomās, kā arī Interneta televīzijā http://www.lattelecom.tv/bezmaksas/dziesmu_svetki_tautas_kustiba/.
„Šī ir pirmā reize, kad filma, apsteidzot kinoteātru ierasto 6-9 mēnešu ciklu, nonāk Lattelecom TV video nomā. Rītdienas TV piedāvājam jau šodien, turklāt video noma ir laba alternatīva kinoteātriem, jo ne visi aizņemtības vai iespēju dēļ var kino apmeklēt,” skaidro Lattelecom Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika. „Šai platformai ir liels potenciāls – filmas daudz ātrāk kļūst pieejamas plašam skatītāju lokam, ja pirmizrādes vienlaikus notiek gan kinoteātros, gan video nomā”.
Dziesmu svētku vēstures stāsts veidots, izmantojot arhīvu kino un fotodokumentu hroniku. Filma vēsta par to, kā no Dikļiem, kur, mācītāja un rakstnieka Jura Neikena aicināti, uz kopkori pulcējās pirmie dziedātāji no visa novada. Tālāk ceļš veda līdz pirmajiem Dziesmu svētkiem Rīgā, kur Latviešu biedrības namā izskanēja Pirmajiem Dziesmu svētkiem Kārļa Baumaņa sarakstītā dziesma, kas kļuva par mūsu valsts himnu „Dievs svētī Latviju”. Šīs dziesmas mūžs ir līdzīgs mūsu Latvijai. Svešu varu nievāta – tautā atzīta un mīlēta.

Filmas veidotāji ir kompānija Platforma un tā tapusi ciešā sadarbībā ar Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālo kultūras centru un Lattelecom. Filmas producents ir Andrejs Ēķis, režisore Ilze Šņore, komponists Mārtiņš Brauns, aizkadra balss Katrīne Pasternaka, scenāriste Ilona Bērziņa un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore Ilma Grauzdiņa.
Par Lattelecom TV:
Lattelecom šobrīd piedāvā trīs televīzijas platformas - Interaktīvo televīziju (signāls līdz televizoram tiek piegādāts pa interneta vadu), Virszemes televīziju (signāls līdz televizoram tiek piegādāts pa gaisu un tiek uztverts ar antenu) un Interneta televīziju (internetā bāzēta televīzija, ko var skatīties, izmantojot jebkuru interneta pārlūku). Lattelecom televīzija ir skatāma uz četriem ekrāniem – televizorā, datorā, planšetdatorā un viedtālrunī.
Papildu informācijai:  
Līga Bite
Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja
e-pasts: liga.bite@Lattelecom.lv

 

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.08.01. 16:38. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.08.01. 16:38, modificējis Portāla redaktore