Atpūta: Klavieru katedras cikla Visi Jāzepa Vītola klavierdarbi 4. (noslēguma) koncerts

Virsraksts

Klavieru katedras cikla Visi Jāzepa Vītola klavierdarbi 4. (noslēguma) koncerts

Pamatteksts

​Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas /JVLMA/ Klavieru katedra aicina visus mūzikas interesentus uz cikla Visi Jāzepa Vītola klavierdarbi ceturto,  noslēdzošo koncertu pirmdien, 30. septembrī plkst. 18.00 JVLMA Lielajā zālē. Šajā koncertā, tāpat kā cikla pirmajā koncertā muzicēs visi Katedras mācībspēki:  Ventis Zilberts, Toms Ostrovskis, Juris Žvikovs, Jānis Maļeckis, Sergejs Osokins, Arnis Zandmanis un Juris Kalnciems.

Pirmdien, 30. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē izskanēs ceturtais koncerts no četru koncertu cikla, ko JVLMA Klavieru katedra velta Jāzepa Vītola 150. gadadienai. Būtībā šis cikls ir unikāls, jo pirmo reizi vienkopus, pilnā skaitā, izskan visas Jāzepa Vītola kompozīcijas klavierēm. Zīmīgi, ka šajā noslēdzošajā koncertā, tāpat kā cikla pirmajā koncertā atkal muzicēs visi Katedras mācībspēki: Ventis Zilberts, Toms Ostrovskis, Juris Žvikovs, Jānis Maļeckis, Sergejs Osokins, Arnis Zandmanis un Juris Kalnciems.

 Stāstot par cikla ideju, JVLMA Klavieru katedras vadītājs profesors Juris Kalnciems atklāj, ka Jāzeps Vītols ir radījis ap 80 klavierdarbu plašā žanru amplitūdā – no nepretenciozām miniatūrām un tautasdziesmu apdarēm līdz variācijām un Sonātei. Šāds apjoms ļāvis viņa veikumu saprātīgi sakārtot četros koncertos. Klavieru katedrai bija iecere interpretu izvēlē īstenot skaistu saikni starp dažādām pianistu paaudzēm un profesionālajiem rangiem. Pirmajā koncertā uzstājās tikai visi pastāvīgie Klavieru katedras mācībspēki, otrajā – visi katedras pieaicinātie docētāji un maģistranti, trešajā – spilgtākie bakalaura programmā studējošie jaunie pianisti, bet ceturtajā, noslēdzošajā – atkal pastāvīgie mācībspēki. Vienotība daudzveidībā ļaus izjust, kāds ir mūsu visu kopīgais Vītols, jo īpaši tādēļ, ka šīvakara programmā iekļautie formās daudzveidīgie darbi aptver vairāk kā 50  gadus ilgu periodu komponista mūžā.


Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī stundu pirms koncerta tā norises vietā.

Biļetes cena Ls 2; pensionāriem, studentiem, skolēniem, uzrādot apliecības – Ls 1.
 

Esat laipni gaidīti būt klāt!
Informāciju sagatavoja:
Jana Lāce
JVLMA Koncertdaļas vadītāja

Derīgums beidzas

 

Lejuplādēt

 

Pielikumi

Izveidoja plkst. 2013.09.30. 10:20. Autors: Portāla redaktore
Pēdējoreiz modificēts 2013.09.30. 10:20, modificējis Portāla redaktore